Вярхоўны Суд
Рэспублікі Беларусь

Iнтэрнэт-партал судоў агульнай юрысдыкцыі Рэспублікі Беларусь

+375 (17) 308-25-01

+375 (17) 215-06-00

г. Мiнск, вул. Арлоўская, 76

Актуальна

1 красавіка 2019  1102 14 сакавіка 2019  1062 28 лютага 2019  1373   663 13 лютага 2019  2355 8 лютага 2019  1018

Арганізацыйная структура і рабочыя органы Рэспубліканскага савета суддзяў

Секцыя Канстытуцыйнага Суда Рэспублікі Беларусь

1

Міклашэвіч Пётр Пятровіч

Старшыня Канстытуцыйнага Суда

2

Карповіч Наталля Аляксандраўна

намеснік Старшыні

Канстытуцыйнага Суда

3

Варановіч Тадэвуш Валянцінавіч – старшыня секцыі, намеснік старшыні Рэспубліканскага савета суддзяў

суддзя Канстытуцыйнага Суда

 

Секцыя судоў агульнай юрысдыкцыі

1

Сукала Валянцін Алегавіч

Старшыня Вярхоўнага Суда

2

Гарноўскі Анатолій Адамовіч

суддзя Вярхоўнага Суда

3

Гураў Сяргей Віктаравіч

суддзя Вярхоўнага Суда

4

Мільто Ігар Генадзьевіч старшыня секцыі, намеснік старшыні Рэспубліканскага савета суддзяў

суддзя Вярхоўнага Суда

5

Павутаў Аляксандр Міхайлавіч старшыня Рэспубліканскага савета суддзяў

старшыня эканамічнага суда г.Мінска

6

Кавальчук Алена Сцяпанаўна

намеснік старшыні суда Ленінскага раёна г. Брэста

7

Амельянюк Аляксандр Паўлавіч

старшыня суда Пінскага раёна і г. Пінска

8

Хацько Алена Пятроўна

намеснік старшыні Брэсцкага абласнога суда

9

Багдасараў Эрык Міхайлавіч

суддзя эканамічнага суда Віцебскай вобласці

10

Карытка Анатолій Віктаравіч

старшыня суда Пастаўскага раёна

11

Трапук Станіслаў Паўлавіч

суддзя суда Глыбоцкага раёна

12

Андрэйчык Жанна Пятроўна

суддзя Гомельскага абласнога суда

13

Адрыбец Таццяна Ільінічна

старшыня суда Чыгуначнага раёна г. Гомеля

14

Федарцоў Дзмітрый Аляксандравіч

суддзя эканамічнага суда Гомельскай вобласці

15

Гергель Таццяна Уладзіміраўна

суддзя суда Кастрычніцкага раёна г. Гродна

16

Козел Аляксандр Баляслававіч

суддзя Гродзенскага абласнога суда

17

Собалева Наталля Васільеўна

старшыня суда Ленінскага раёна г. Гродна

18

Кульбіцкая Анастасія Яўгеньеўна

суддзя Мінскага абласнога суда

19

Ціцянкоў Уладзімір Мікалаевіч

суддзя эканамічнага суда Мінскай вобласці

20

Халадок Наталля Аркадзьеўна

старшыня суда Салігорскага раёна

21

Гашпар Таццяна Валянцінаўна

намеснік старшыні эканамічнага суда Магілёўскай вобласці

22

Каралёў Сяргей Аляксеевіч

суддзя Магілёўскага абласнога суда

23

Петухоў Сяргей Алегавіч

старшыня суда Бабруйскага раёна і г. Бабруйска

24

Міколенка Таццяна Аляксандраўна

суддзя эканамічнага суда г. Мінска

25

Нікалаеў Сяргей Вячаслававіч

намеснік старшыні Мінскага гарадскога суда

26

Фалькоўская Таццяна Мікалаеўна

старшыня суда Маскоўскага раёна г. Мінска

 

1. Пастаянная камісія па правядзенні грамадскай экспертызы і падрыхтоўцы праектаў законаў і іншых нарматыўных актаў, якія тычацца судовай дзейнасці і статусу суддзяў

1

Мільто Ігар Генадзьевіч – старшыня камісіі

суддзя Вярхоўнага Суда

2

Павутаў Аляксандр Міхайлавіч

старшыня эканамічнага суда г.Мінска

3

Гашпар Таццяна Валянцінаўна

намеснік старшыні эканамічнага суда Магілёўскай вобласці

4

Нікалаеў Сяргей Вячаслававіч

намеснік старшыні Мінскага гарадскога суда

5

Кавальчук Алена Сцяпанаўна

намеснік старшыні суда Ленінскага раёна г. Брэста

6

Адрыбец Таццяна Ільінічна

старшыня суда Чыгуначнага раёна г. Гомеля

 

2. Пастаянная камісія па пытаннях арганізацыйнага, кадравага, матэрыяльна-тэхнічнага забеспячэння работы судоў, абароне правоў і законных інтарэсаў суддзяў

1

Гураў Сяргей Віктаравіч – старшыня камісіі

суддзя Вярхоўнага Суда

2

Козел Аляксандр Баляслававіч

суддзя Гродзенскага абласнога суда

3

Федарцоў Дзмітрый Аляксандравіч

суддзя эканамічнага суда Гомельскай вобласці

4

Петухоў Сяргей Алегавіч

старшыня суда Бабруйскага раёна і г. Бабруйска

5

Трапук Станіслаў Паўлавіч

суддзя суда Глыбоцкага раёна

 

3. Пастаянная камісія па судовай этыцы і адносінах са сродкамі масавай інфармацыі

1

Гарноўскі Анатолій Адамавіч – старшыня камісіі

суддзя Вярхоўнага Суда

2

Хацько Алена Пятроўна

намеснік старшыні Брэсцкага абласнога суда

3

Міколенка Таццяна Аляксандраўна

суддзя эканамічнага суда г.Мінска

4

Амельянюк Аляксандр Паўлавіч

старшыня суда Пінскага раёна і г. Пінска

5

Гергель Таццяна Уладзіміраўна

суддзя суда Кастрычніцкага раёна г. Гродна

 

4. Пастаянная камісія па сувязях з органамі судзейскай супольнасці і прафесійнымі аб’яднаннямі суддзяў іншых дзяржаў

1

Карповіч Наталля Аляксандраўна – старшыня камісіі

намеснік Старшыні Канстытуцыйнага Суда

2

Варановіч Тадэвуш Валянцінавіч

суддзя Канстытуцыйнага Суда

3

Багдасараў Эрык Міхайлавіч

суддзя эканамічнага суда Віцебскай вобласці

4

Андрэйчык Жанна Пятроўна

суддзя Гомельскага абласнога суда

5

Карытка Анатолій Віктаравіч

старшыня суда Пастаўскага раёна

6

Фалькоўская Таццяна Мікалаеўна

старшыня суда Маскоўскага раёна г. Мінска

 

5. Пастаянная камісія па рабоце з ветэранамі

1

Кульбіцкая Анастасія Яўгеньеўна – старшыня камісіі

суддзя Мінскага абласнога суда

2

Каралёў Сяргей Аляксеевіч

суддзя Магілёўскага абласнога суда

3

Халадок Наталля Аркадзьеўна

старшыня суда Салігорскага раёна

4

Собалева Наталля Васільеўна

старшыня суда Ленінскага раёна г. Гродна

5

Ціцянкоў Уладзімір Мікалаевіч

суддзя эканамічнага суда Мінскай вобласці

 

 

 

У чарговым выпуску

Маніторынг СМІ

Google перакладчык